Kam s dětmi

Vydejte se za poznáním našich nejkrásnějších hor se svými ratolestmi. Plánovat dovolenou s dětmi, navíc tu aktivně prožitou, je náročné. Proto bychom vám s tím rádi co nejvíce pomohli. Tady najdete tipy na nejrůznější zábavu a aktivity, co dělat při horším počasí, nebo kde se vykoupat.

Zábava

V Krkonoších najdete také místa, která jsou plná zábavy a aktivit pro děti i dospělé. V těchto zábavných parcích si můžete zaskákat, sklouznout se, šplhat, projet se na kárách či lodičkách, prolézat, svést se na koni nebo poníkovi, nakrmit kozy, vyrobit si dárek v tvořivé dílně, anebo odpočívat a dát si něco dobrého. Pojďte si s námi hrát!

Středisko volného času

Adresa: Na Nivách 568, Trutnov (vzdálenost 20 km od hotelu)

Nový zrekonstruovaný areál Střediska volného času je bohatší o originální volnočasový park. Venkovní prostory zdobí stromová zeleň, která byla z části využita pro stavbu dobrodružného hřiště a lanového parku. Další součást areálu tvoří dětské hřiště, dřevěné altány + ohniště, mlhoviště. Exteriéry doplňuje velkorysá dětská herna v tělocvičně a zázemí sportovišť, které je tvořeno oploceným multifunkčním hřištěm s umělým povrchem a hřištěm pro plážový volejbal.

Lemurie

Adresa: Pec pod Sněžkou (vzdálenost 10 km od hotelu)

Areál pro malé i velké děti s nafukovacím hradem, plný prolézaček, dlouhých adrenalinových skluzavek a velikých trampolín je nejoblíbenějším místem dětí v Peci pod Sněžkou. Návštěvníkům Relaxparku je k dispozici bobová dráha, skluzavky, trampolíny, lanový park, jízda na kladce, pro nejmenší dětské hřiště a můžete si tu také posedět u dobrého pití a jídla ve snack baru.

Naučné stezky

Mravenčí stezka

Hostinné

Neobvyklé poznání mravenčí říše nabízí stejnojmenná naučná stezka v Hostinném. Dozvíte se mnoho zajímavostí o životě mravenců, ale zastavení pojednávají také o dalších malých obyvatelích luk, potoků a lesů. Čeká vás zkrátka příjemná a poučná procházka přírodou.

Celkem potkáte 12 panelů, z nichž jsou 3 věnovány životu mravenců, kolem jejichž kolonií trasa stezky prochází. Dozvíte se o mravenci černolesklém (Lasius fuliginosus), jehož početná kolonie vegetuje na samém počátku cesty. Druhý panel upozorňuje na zdejší hojný výskyt největšího mravence dřevokaze (Camponotus ligniperda). Jeho pracovitost, ale i přítomnost datla černého, který ho likviduje, je zřejmá na obrovském modřínu. Další panel vás seznámí s  mravenci rodu Formica. Nejhojnější zastoupení má mravenec pospolitý (Formica polyctena). Vytváří veliká kupovitá hnízda.

Zbývající panely pojednávají o loukách s jejich typickými rostlinami a motýly, o historii města Hostinné, o fauně a flóře blízkého potoka, myslivosti (u mysliveckých zařízení), včelařství (u lesních úlů), lesních stromech, keřích a bylinách, oboře s listnáči, ptácích, lesním jezírku s jeho živočichy, lomu s jeho geologickými zajímavostmi. Na dvou stanovištích jsou vyhlídková místa s panoramatickými výhledy na město Hostinné a pohoří Krkonoš. Podél cesty jsou zavěšeny ptačí budky.

 • Průběh trasy: 
 • Délka: 4 km
Mravenčí stezka

Vřetenovčí hravá naučná stezka

Janské Lázně

Krátká, ale o to zábavnější hravá stezka nabízí pohyb, pobavení a poučení pro rodiny s dětmi. Seznámí vás s drobným, vzácným a v Krkonoších slavným živočichem, vřetenovkou krkonošskou. 

Na hřebenové cestě mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou vás čeká 7 zastávek s herními prvky. 

 • Průběh trasy: z ulice Lesní v Janských Lázních stezkou Via Piette směr Svoboda nad Úpou
 • Délka trasy: 0,9 km
Vřetenovčí hravá naučná stezka

Naučná stezka „Jelení“ hajného Robátka

Malá Úpa

Lesníci v Krkonoších ročně uloví kolem 350 jelenů. Zajímá vás, proč, když je tady národní park? Víte, proti komu se staví v Krkonoších ploty? Napadlo vás někdy, proč jste ještě v Krkonoších v zimě nepotkali v lese jelena? Chcete vědět, jak jelen tvaruje bonsaj? Naučná stezka Jelení z Pomezních Bud na Jelenku vám to řekne.

 • Průběh trasy: od spodní části sjezdovky Pomezky po červeně značené turistické cestě na Jelenku
 • Délka naučné stezky: 3,5 km 

Ke Krakonošově zpovědnici

Unikátní vycházková trasa bude bavit děti i dospělé. Pojďte společně doputovat ke Krakonošově zpovědnici, která se nachází v bývalé kapličce u Staré cesty spojující centrum Velké Úpy a centrum Pece pod Sněžkou. Do zpovědnice patří všechna tajná (nejen) dětská přání i hříšky, napsané či namalované. Cestou ke zpovědnici si děti pohrají na 8 herních zastaveních. Nejsou od sebe daleko, takže nožky mezi jednotlivými zastávkami ani nezačnou bolet. No uznejte – kdo by si nechtěl zahrát piškvorky nebo lodě, vyřešit žabí bludiště či hlavolam, nebo sestřelit zajíce?

 • Průběh stezky: Pec pod Sněžkou – Corso – Javoří Mlýn – Velká Úpa – bus – dětské hřiště
 • Délka: 2,7 km
Ke Krakonošově zpovědnici

Hipofarmy a turistické jízdárny

Hipofarmy a turistické jízdárny v Krkonoších vám umožní prožít dovolenou v koňském sedle. Kromě projížďky s průvodcem, můžete své děti přihlásit na koňský tábor, kde mají možnost si vyzkoušet práci na farmě, péči o koně i jiná hospodářská zvířata. Patříte mezi zkušené jezdce a chcete se po Krkonoších projet sami? Vyzkoušejte jednu z ověřených hipotras.

Turistická jízdárna Kněžice

Vrchlabí

Turistická jízdárna nabízí vyjížďky do nejbližšího okolí i do Krkonošského národního parku, pro děti jízdu na vedených koních. Domluvit si vyjížďku je možné jen po telefonické dohodě minimálně den předem. 

Turistická jízdárna Kněžice

Turistická jízdárna Krakonoš

Svoboda nad Úpou

Areál TJ Krakonoš je skvělé místo pro lidi, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Celoročně poskytuje hiporehabilitaci, hipoterapii a vyjížďky na koních pro děti i turisty. Rozmanitá krajina v okolí areálu poskytuje skvělou možnost ježdění po loukách a v rozlehlých lesích se značenými turistickými stezkami. Jízdárna se věnuje také chovu a výcviku sportovních koní.

Ilustrační foto

Jízdárna ALBA Galant

Dolní Lánov

Jízdárna nabízí jízdy na koni na lonži nebo na jízdárně, pro pokročilé jízdy do terénu, výuku dětí se členstvím v jezdeckém klubu – péče o koně a výuka jízdy, pro děti možnost svezení na poníkovi, letní dětské tábory, a také pastevní nebo boxové ustájení koní.

Areál se nachází v Dolním Lánově asi 200 m od hlavní silnice.

Ilustrační foto

Adrenalin v létě

Neumíte si dovolenou v Krkonoších představit bez pořádného adrenalinu? Toužíte zažít něco nevšedního a vzrušujícího? Vyberte si z jedinečných zážitků. Obdivujte krásy Krkonoš z ptačí perspektivy. Vyzkoušejte bungee jumping, tandem paragliding či vyhlídkové lety nad našimi nejvyššími horami. Projděte se po vodní hladině v nafukovací kouli v Zorbing centrech, užijte si summer tubing, nebo vyšplhejte do korun stromů v lanových parcích. 

Lanový park

Janské Lázně

Lanový park ve stromech se skládá ze cca 40ti překážek ve dvou okruzích. Kromě jiných zajímavých lanových překážek se zde můžete ze stromu na strom dopravit i na saních nebo na kole. Dále na vás v lanovém parku čeká adrenalinový zážitek v podobě skoku z 12ti metrů a několik přejezdů na kladce. V Janských Lázních byl postaven první lanový Babypark, který je určen dětem od 100 do 140 cm výšky. Děti jsou jištěny bezpečným samojistícím zařízením. Velký lanový park je jištěn ferratovým systémem, je určen osobám nad 140 cm, má 40 překážek ve výšce 4-12 m. Celý okruh trvá cca 2 hod. Při průchodu lanovým parkem můžete zvolit mezi velkým nebo malým okruhem.

Lanový park Krkonoše

Letní tubingová dráha Baldův svět

Mladé Buky

Kdo chce zažít vzrušení, nenechá si ujít jízdu na tubingové dráze v Mladých Bukách. Letní tubingová dráha je součástí Baldova světa. Tato letní atrakce je vhodná pro osoby starší 6 let. Plastové tuby vás bezpečně provezou několika klopenými zatáčkami až do zastavení.

Letní tubingová dráha Baldův svět

Monkey park

Pec pod Sněžkou

Monkey park je cca 400 metrů dlouhý s 27 překážkami. V některých místech budete i 6 metrů nad zemí. Za pomoci zkušených instruktorů dokážete pokořit každou z překážek a dokázat si svou zdatnost. Tak vzhůru do větví!

Monkey park Pec pod Sněžkou

Sněžka 1602 m.n.m.

Poloha hotelu je ideálním výchozím místem pro výstup na 7km vzdálenou Sněžku.

Nejvyšší hora České republiky (1602 m.n.m.), která se nachází ve východní části Krkonoš na Hraničním hřebenu. Přes její vrchol prochází česko-polská státní hranice. Na severní polské straně spadají srázy do údolí Lomničky, na jižní české do Obřího dolu. Západní svahy se snižují do Úpské rašeliny a východní klesají v Obří hřbet.

Na vrcholu hory bylo postaveno několik staveb. Roku 1868 zde vznikla tzv. Česká bouda, která byla zbouraná, na jejím místě je nově postavena Poštovna. Moderní Polská bouda stojí dnes na místě původní Slezské boudy. Počátkem 20. století zde vznikla dřevěná meteorologická stanice vysoká 18 m. Tato stanice byla před lety snesena zpět do údolí. Na vrcholu se nachází též 14 m vysoká kaple Sv. Vavřince naposledy přestavená v polovině 19. století. Na Sněžce je též nejvýše položená poštovna v České republice. Na vrchol Sněžky vede kabinková lanovka z Pece pod Sněžkou s mezistanicí na Růžové hoře, kde se již nepřestupuje. Díky své výšce poskytuje vrchol Sněžky neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny České republiky a Polska.

snezka_02_350x233
snezka_01_350x233

                

Na Sněžku se z hotelu Javor dostanete buď přes Boudu Jana (po modré a dále po žluté), nebo přes Pomezní Boudy a dále po žluté, červené nebo po modré přes Jelení Boudu. Na Pomezní Boudy Vás může přiblížit náš VLÁČEK ÚPÁČEK.

Hotel-Javor-vlacekUpacek-12
Hotel-Javor-vlacekUpacek-9

               

Pohádková stezka Malou Úpou

Stezka má 10 pohádkových zastavení, které jsou rozmístěny na malebná místa v Malé Úpě. Každé zastavení se skládá z panelu s pohádkou od slavné spisovatelky paní Marie Kubátové, přeloženou do angličtiny, němčiny a polštiny. Každé zastavení je sestaveno z čtyřbokého hranolu, na kterém je napsána pohádka.

Trasa stezky začíná na Pomezních Boudách – zastavení č.1 „O sklínkaři a řepné panence“ u Bowling baru Schimmer. Pokračuje tzv. běžeckou trasou, která vede nad Novými Domky.

Druhé zastavení „Jak se čert naučil smolit sudy“ jsme umístili k již stávajícímu posezení na této cestě, kde díky lesnímu průřezu lze spatřit Svorovou horu s boudou Jelenka a Sněžku.

Třetí zastavení „O kráse jara a čepci Vápeníku“ je na rozcestí před chatou Moravanka. V létě se tu pase několik jalovic a krásný výhled je nejenom na Sněžku ale i na Lysečinský hřeben. Nyní si můžete vybrat, na jaký okruh se vydáte.

K zastavení č. 4 běžte po žluté zpátky dolů směr Pomezní Boudy, v údolí však zahněte doleva údolím Černé vody a pokračujte do údolí Eliščina. 4. zastavení se nachází v Eliščině údolí u malé vodní hráze, o jejíž historii a účelu vypráví informační tabule KRNAP. Část cesty není sjízdná s kočárkem, ale je to opravdu jen pár metrů a je ho možné přenést.

Páté zastavení „Jak se do Krkonoš vloudila bída“ najdete cestou ke kostelu u bývalého skokanského můstku, kde ještě v šedesátých letech minulého století trénovala naše reprezentace. Opět se o mnoho víc o tomto našem dnes již historickém sportovišti dozvíte z informační tabule KRNAP tamtéž.

Pokud naopak od třetího zastavení zamíříte kolem chaty Moravanka šikmo traversem pod Lysečinským hřebenem nahoru, minete sjezdovku a dojdete nádhernou travnatou cestou až k zastavení č.8 umístěném na Pacestníku. Cesta skýtá opravdu nádherný výhled do údolí Dolní Malé Úpy a přímo na Pacestníku se můžete kochat i výhledem na Polskou stranu Krkonoš. Vidět je i veliké jezero Bukovka. Stačí udělat pár krůčků směrem doleva pěšinkou vedoucí klečí a kosodřevinou. Pak se však nezapomeňte vrátit zpět na Pacestník.

Pokračujte k zastavení č.9 – Cestník. „Jak se šijí stromečkům šaty“ . Musíme upozornit, že z Pacestníku na Cestník je to s kočárkem trochu náročnější terén, ale sjet se to dá. Opačný směr (Cestník – Pacestník) však důrazně nedoporučujeme! Od Cestníku se dáme po červené doprava a dojdeme opět ke kostelu. U kostela najdeme dvě restaurace s parádními dětskými hřišti, přímo vyzývající k odpočinku.

Od kostela vede další okruh, tentokrát dlouhý cca 3km, okolo Kraví Hory. Na něm se nachází zastavení č. 6 „Jak se Krakonoš skamarádil s lidmi“ a zastavení č. 7 „Jak se čertík stal peciválkem“ Od šestého uvidíte nádherně Lysečinský i Dlouhý hřeben a ze sedmého stanoviště je vidět panorama od Sněžky po Pomezní Boudy.

K zastavení č. 10 „Proč jsou chaloupky v horách jako malované“ zbývá od kostela jen pár set metrů. Nachází se u penzionu Permoník, kde je také zároveň dětské hřiště. Kdybychom šli dál do Spáleného Mlýna a vrátili se ke kostelu zpět po žluté, mineme cestou Čertův Mlýn u penzionu Krakonoš, který také bezesporu stojí za návštěvu.

pohadkova-stezka_01_230x307 pohadkova-stezka_02_230x307 pohadkova-stezka_03_230x307
Doporučené okruhy:

 1. Pomezní Boudy, zastavení 1,2,3,4,5,10 – Spálený Mlýn cca 7 km (zpočátku po vrstevnici, potom převážně z kopce, jen mírný výstup od zastavení č.5 ke kostelu) (autobusem zpátky na Pomezní Boudy).
 2. Kostel (historické centrum obce) – okruh okolo Kraví hory, zastavení 6 a 7 (cca 3,5 km téměř po vrstevnici).
 3. Kostel – okolo Moravanky na Pacestník (zastavení č.8 a dolů prudce na Cestník zastavení č.9) – zpátky po červené asfaltové komunikaci ke kostelu) (cca 5 km). Zastavení č.8 se nachází ve výšce téměř 1100 mnm.

Chata Krakonoš s Čertovým Mlýnem

U penzionu Krakonoš všichni návštěvníci obdivují nádherný čertův mlýnek i sochu Krakonoše v nadživotní velikosti. V letních měsících se zde můžete i občerstvit. Nachází se nedaleko Spáleného Mlýna v Dolní Malé Úpě – turistická značka žlutá.

Cca 15 minut chůze od Horského Hotelu Javor.

chata-krakonos_340x255
certuv-mlyn_340x255

Čertův mlýn je poháněný jak jinak než vodou. Proto je přes zimu zavřený. Jedná se o historickou dřevěnou stavbu z 60. let minulého století a protože chceme, aby dělal radost dalším generacím dětí, chovejte se k němu prosím ohleduplně.

Vycházka ke kostelu

Délka trasy: 2 km

Trasa není náročná, je vhodná pro rodiny s dětmi, seniory i milovníky odpoledních procházek.

Od hotelu se vydáte okolo penzionu Rusalka, nahoru po asfaltové cestě, která Vás zavede přímo do malebné vesničky Dolní Malá Úpa, jenž se pyšní nejvýše položeným kostelem v Čechách. Naleznete zde i další zajímavosti, dětské hřiště a místa k příjemnému posezení u kávy či místních specialit. Pokud se rozhodnete pro další pokračování procházky, můžete se vydat překrásným Eliščiným údolím na Pomezní Boudy a odtamtud dále na boudu Jelenku nebo rovnou na naši nejvyšší horu Sněžku. Pro méně zdatné turisty či rodiny s dětmi se nabízí krátká procházka okolo Kraví hory, která je zároveň součástí pohádkové cesty Marie Kubátové.

Vycházku ke kostelu můžete absolvovat po celý rok. V zimních měsících, doporučujeme vzít sebou saně, boby či jiné ke sjezdu vhodné zařízení. Od kostela to frčí!

kostel-mala-upa_350x233
sankovani_350x233

Borůvková cesta

Dalším tipem na nenáročnou trasu je „Borůvková cesta“. Z hotelu Javor půjdete směrem k hlavní silnici, přejdete ji a půjdete po modré k Boudě Jana. Tam si můžete pochutnat na domácím borůvkovém koláči. U Jany se dáte doprava po žluté směrem na Portášovy Boudy, odkud je výhled na Velkou Úpu a Sagasserovy Boudy, kde chovají náhorní skot.
Pěnkavčí cesta zpět po zelené nabízí opět výhled na Sněžku a také na Šímovy chalupy. Touto cestou zjistíte, proč ji nazýváme „borůvková“ – přejeme dobrou chuť.

Pokud se Vám tato trasa zdá příliš dlouhá, můžete využít autobus do Velké Úpy. Lanovkou se potom dostanete na Portášky, cestu dolů si můžete vybrat buď Pěnkavčí cestou nebo přes Boudu Jana.

Pro ty, kterým se cesta zdá krátká, doporučujeme pěnkavčí okruh – cestu si tím dosloužíte o 2 km a shlédnete celé údolí Dolní Malé Úpy.

chata-boruvka_340x255
chata-boruvka_2_340x255

Pěnkavčí cesta a Šímovy chalupy

Nádherné výhledy na Šímovy chalupy. Další túra ze Spáleného Mlýna vede přes Pěnkavčí vrch: Spálený Mlýn – úbočím Pěnkavčího vrchu (strhující pohledy na Šímovy chalupy, lví důl a Sněžku) na Sagasserovy Boudy – Janovy Boudy – a zpět na Spálený Mlýn

Můžete spojit s tisícovkou Pěnkavčí vrch. V zimě vede kolem Pěnkavčího vrchu upravovaná běžecká stopa.

simovy-chalupy_350x233

Šímovy chalupy, to je několik zachovalých původních krkonošských chalup jen na dosah od Sněžky. Tady najdete tu pravou romantiku, velkou porci klidu a pohody. Ze Šímových chalup se dostanete na jednu z Tisícovek – Jelení horu.

Šímovy chalupy nad Lvím dolem v Krkonoších jsou fenomén. Patří k nejodlehlejším horským osadám východních Čech. V zimě se tam prakticky nedá dostat, není tam elektřina. Zapomenutý shluk roubenek na příkré stráni je už několik let pod ochranou památkářů.

Rottrovy Boudy

Jedno z nejkrásnějších míst v Malé Úpě s úžasnými výhledy na Sněžku. Když chcete klidné místo s výhledy na Krkonoše, jděte sem. Ze Spáleného Mlýna po modré směr Kostel, dále po žluté směr Eliščino údolí. Z Rottrových Bud můžete dále pokračovat ke kostelíku.

rottrovy-boudy_350x233

Kraví Hora

Kraví hora se nachází hned vedle kostela sv. Petra a Pavla. Kolem hory vede 3,5 km okruh s úchvatnými výhledy na Sněžku. Na okruhu jsou 2 zastávky Pohádkové stezky a na vrcholu se nachází vrcholový sloupek Tísícovek. Cesta je sjízdná s kočárkem.

kravi-hora_650x155

Chata Jelenka

Jelenka leží  na polovině cesty z Pomezních Bud na Sněžku. Vedou k ní 3 trasy:

 • červená: pozvolná lesní cesta – napojíte se na ni u Pomezní Boudy doleva kolem SKiMU
 • žlutá: po cca 0.5 km narazíte na asfaltovou cestu, cesta vhodná pro kočárky, na žluté je také možno jet na kole
 • modrá: „hřebenová“ modrá značka vede přímo na hranici a patří mezi nejkrásnější trasy. Po vyštětované cestě dojdete na Čelo, Tabuli, sestoupíte do Sovího sedla a potom vystoupáte pár stovek metrů na Jelenku

Jelenka leží v nadmořské výšce 1260 m a má celoroční provoz.

jelenka_350x233
rozcestnik-jelenka_350x233

Růžová Hora

Růžová hora je vrchol v České republice ležící ve východních Krkonoších. Vrchol je 1369 m.n.m.

Vrchol Růžové hory se nachází necelé 3 kilometry severně od Pece pod Sněžkou a asi 2 kilometry jižně od nejvyšší hory Krkonoš Sněžky. Je prvním a nejvyšším vrcholem rozsochy vybíhající ze Sněžky nejprve jižním, za Růžovou horou pak jihovýchodním směrem. Se Sněžkou ji spojuje z pohledu Růžové hory nehluboké sedlo s nadmořskou výškou přibližně 1360 metrů, v ose jihovýchodním směrem pokračující rozsochy svah nepříliš prudce klesá směrem k Pěnkavčímu vrchu.

Na Růžové hoře se v nadmořské výšce 1354 m n. m. nachází přestupní stanice lanové dráhy z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Lanová dráha byla uvedena do provozu v roce 1949.

Pokud hledáte opravdu klid a pohodu naleznete ji na Horské farmě na Růžové hoře která dodnes zachovává tradice horského hospodaření a slouží jako hostinec s ubytováním. Nachází se v překrásném prostředí Krkonoš s výhledem na Studniční horu a celé panorama Pece pod Sněžkou. Klasická Krkonošská bouda, v národním parku 1280 m.n.m. na Růžové hoře, 3,5 km od vrcholu nejvyšší hory ČR Sněžky (1602m n.m.) v II.ochranném pásmu KRNAP .

ruzova-hora_350x233

                                                             

Emmina stezka

Ze Spáleného Mlýna (dolní část Malé Úpy) vede pěkná Emmina stezka (nyní již také jako cyklostezka) po úbočí Dlouhého hřebene, buď se stočíte zpět na Cestník a kolem kostelíka zpět, nebo můžete klesnout až do Horního Maršova. Pokud půjdete přes kapli sv. Anny a křížovou cestu do Temného dolu, nebudete litovat.

Na Dlouhém hřebeni najdete jednu z tisícovek.

Naučná stezka „Jelení“ hajného Robátka

Lesníci v Krkonoších ročně uloví kolem 350 jelenů. Zajímá vás, proč, když je tady národní park? Víte, proti komu se staví v Krkonoších ploty? Napadlo vás někdy, proč jste ještě v Krkonoších v zimě nepotkali v lese jelena? Chcete vědět, jak jelen tvaruje bonsaj? Naučná stezka Jelení z Pomezních Bud na Jelenku dlouhá 3,5 km vám to řekne.

Trasa: od spodní části sjezdovky Pomezky po červeně značené turistické cestě na Jelenku

jelenka-stezka_370x233
jeleni-stezka_370x233

Farmapark Muchomůrka

Otevírací doba

 • Květen – Září: 10:00 – 18:00
 • V říjnu je možné navštívit Farmapark po předchozí domluvě.
 • Při větru, dešti a mrazu farma spí a odpočívá.

                     farmapark-muchomurka_650x237

Kudy k nám? Ze Svobody nad Úpou…

Z náměstí, případně od infocentra se vydejte po zelené turistické značce – Pietteho stezce, směr Muchomůrka.

Vstupné do farmaparku

 • Vstup – 50kč
 • Důchodci – 40kč
 • Školní skupiny – 40kč

Všechna zvířata ve Farmaparku jsou hodná a zvyklá na děti. Mají zde několik druhů oveček, zakrslé kozy, slepičky, krůty, králíky, prasátko Mášu a samozřejmě koně i poníky, na kterých se mohou vaše děti i projet. Zvířata se volně pohybují po areálu, děti s nimi mohou být v přímém kontaktu a mohou si je třeba i pohladit. Jen vás prosíme, aby jste je ničím nekrmili a nenaháněli. Vstup dětí do areálu je pouze s doprovodem osoby starší 18 let.

Děti zde mohou navštívit rozhlednu, jít se houpat nebo využít jiných přírodních prolézaček. Děti si společně můžou zahrát golf, indiánský tenis nebo třeba zacvrnkat kuličky. Pro ty nejmenší je zde pískoviště a trampolína zapuštěná v zemi.

Pohádková výstava „Do Krakonošova“

Svoboda nad Úpou má nádhernou výstavu „Do Krakonošova“, kde potkáte skřítky a pohádkové postavičky. Nechybí tu Krakonoš, Kuba, Anče a hájnej, vodníci, věštírna, strašidla a čerti a mnoho dalších postaviček.

krakonosovo-muzeum_350x233
krakonosovo-muzeum_2_350x233
             

Součástí je dětská herna s posezením pro rodiče u kávy nebo dobrého vína.

Výstava se nachází v Turistickém informačním centru ve Svobodě nad Úpou – Dolní Maršov za odbočkou na Janské Lázně.

CENA VSTUPNÉHO

 • Děti – 30kč
 • Dospělá osoba – 40kč
 • Senioři – 30kč
 • Děti do 2 let ZDARMA

OTEVÍRACÍ DOBA
V sezóně otevřeno denně 9.00 – 17.00 hod.

 • Letní sezóna: červen, červenec, srpen, září
 • Zimní sezóna: prosinec, leden, únor, březen
 • Ostatní měsíce otevřeno Po – Pá 9.00 – 17.00 hod.

R Burger a Minigolf  ve Svobodě nad Úpou

Vedle výstavy „Do Krakonošova“ se nachází zastřešený minigolf pro děti a dospělé. Cca 10 km od hotelu.

 • Cena – 80kč</>
 • Snížená cena – 60kč
 • Rodinné vstupné(2+1) – 200kč
minigolf_310x233

Dělostřelecká tvrz Stachelberg

Dělostřelecká tvrz Stachelberg je součástí stálého železobetonového opevnění budovaného v letech 1935 – 1938 jako obrana proti fašistickému Německu. Díky Mnichovské dohodě v roce 1938 však nebyla dostavěna. V její sestavě mělo být 12 objektů (bunkrů). Svou velikostí a počtem instalovaných zbraní představovala největší a nejmodernější pevnostní komplex čs. pohraničního opevnění.

Cca 40 km od hotelu.

stachelberg_350x233
rozhledna-eliska_350x233

Provozní doba

Květen (sobota, neděle),Červen (čtvrtek až neděle), Červenec, srpen (denně kromě pondělí), >Září (sobota, neděle), Říjen (sobota),Listopad-prosinec (sobota – pouze 13:00), 24. – 31. prosince 13:00

Otevřeno: 10-17 hod.

Vstupné

Dospělí 90kč, děti (6-15 let) 40kč

Rodinné vstupné: 200,-

Navštivte rozsáhlý pevnostní areál z roku 1938, kde uvidíte:

 • jeden z největších bunkrů v ČR
 • unikátní podzemí tvrze
 • expozici o čs. opevnění
 • vyzbrojené lehké pevnůstky
 • obnovené zákopy z r. 1938

Součástí nabídky v areálu je:

 • rozhledna Eliška
 • rychlé občerstvení
 • prodej publikací, pohlednic a turistické známky

Lesní hrádek Aichelburg v Horním Maršově

Lesní hrádek Aichelburg postavil lesní personál panství Maršov jako památník Bertholda hraběte Aichelburga, který se zapsal jako dobrý hospodář a mecenáš východních Krkonoš.

Po jeho tragickém skonu 13. 5. 1861 cítili místní obyvatelé a zejména lesní úředníci potřebu uctít jeho památku postavením veřejného památníku. Proto vznikl vysoko nad řekou Úpou na lesnatém úbočí Světlé hory v nadmořské výšce 736,45 m lesní hrádek Aichelburg, který byl dostaven roku 1863. Při slavnostním otevření 9. září 1863 byla umělecká zřícenina nazvána “ Aichelburgem na Bertholdovu počest

aichelburg_350x233

Jak se dostat ke hradu

Z Horního Maršova – Temného dolu, směrem od penzionu a informačního centra Veselý výlet. Od Temného dolu vede na hrádek Aichelburg značená turistická trasa o délce asi jednoho kilometru.

Provozní doba

od 8.5. – 2.11. a od poloviny Prosince do Velikonoc – denně od 8,30 do 18 hodin.

Vstupné

Nízké vstupné, které se využívá na obnovu hrádku a přilehlé turistické trasy.

Relaxpark v Peci pod Sněžkou

Horská bobová dráha je výjimečná svou atypickou tratí.

bobova-draha_350x233
bobova-draha_2_350x233

Ano největší atrakcí v celém Relaxparku je horská bobová dráha. Tento druh dráhy byl zvolen z ze dvou hlavních důvodů:

Bezpečnost – vozík je na dráze připevněn tak, aby nemohl dráhu opustit a jezdec je k vozíku připoután bezpečnostním pásem.
Provozní podmínky – tento druh dráhy lze provozovat i když prší, sněží nebo leží na zemi třeba metr sněhu.

Zdejší dráha je dlouhá 900 m z toho je 700 m sjezdu. Na horní stanici Vás dopraví vlek – nebojte žádné nošení bobů nebude. No a pak dolů je to už jen o tom jak se bojíte. V některých místech jedete i 8 metrů nad zemí. Vůz může dosáhnout až 40 km rychlosti. Vozy jsou dvoumístné, takže nemáte problém se svými dětmi.

Monkey Park

Monkey park se skládá z 22 po sobě jdoucích lanových překážek se 4 přemostěními (přejezdy) přes řeku a přehradu. Originální a jedinečný nástup do parku začíná na platformě věže umístěné nad peckou přehradou a jejím následným přejezdem. Složení překážek umístěných ve svahu poskytne zážitek všem návštěvníkům. Není třeba mít obavy z náročnosti, každý absolvuje průchod Monkey parkem dle vlastních možností a obsluha parku je Vám neustále k dispozici radou i pomocí. Vstup do Monkey parku je povolen pro děti a dospělé od 140 cm a výhradně po absolvování speciální instruktáže odborným personálem parku. K povinnému vybavení patří sedací úvazek s jistícími karabinami a kladkou, helma a ochranné rukavice

 • červenec – srpen 9.00 – 18.00 (20.00)
 • květen, červen, září, říjen 10.00 – 17.00
monkeypark_350x233
lemurie_350x233

Kladka

2 úseky přejezdu Bukového údolí o délce 220 a 120 metrů v 15 metrové výšce je opravdu adrenalin.  Nástup na přejezd a výstup  najdete v srdci relaxparku.

Lemurie

Lemurie obsahuje vstup na dětská prolézadla, adrenalinové skluzavky, trampolíny, nafukovací hrad.
Zaváděcí cena na celý den 250Kč na 1 dítě. Rodiče mají jako doprovod vstup zdarma.

Areál Mladé Buky

Bobová dráha Berta

V horních pasážích Vás uchvátí dokonalé výhledy na Východní Krkonoše. Tento typ bobové dráhy umožňuje celoroční provoz i za nepříznivých podmínek. Dalším nezapomenutelným zážitkem je večerní jízda na osvětlené bobové dráze.

Děti do 8 let smí jet pouze v doprovodu osoby starší 12 let!
Děti do 5 let jezdí ZDARMA!

 • přes 1 km sjezdu 
 • Nejvyšší rychlost přes 40km/h.
 • Horní stanice je ve výšce: 620 m.n.m.
 • Dolní stanice je ve výšce: 500 m.n.m.
 • Regulace rychlosti je možná pomocí brzd
 • Bob max pro 2 osoby

Provozní doba:
pondělí – pátek  11:00 – 18:00
sobota – neděle – svátek 10:00 – 18:00

Bobová dráhadospělýjun/sendítě
1 jízda655545
5 jízd295250200
7 jízd365310250
10 jízd460390320
bobova-draha_1_350x233

Baldův svět

Vodní zábava pro děti a dospělé. Vodní hřiště je tvořeno různými prvky, které navazují na vodu. Na hřišti je spousta korýtek, mlýnků, stavidýlek, přehrádek, brouzdaliště a děti této zábavě určitě neodolají.

Dále na Vás čeká mini zoo s holandskými kozami, pirátskou loď, lanovku, fontánku, občerstvení, podlahové Člověče, nezlob se!

Hlavní sezóna
červenec, srpen
 Osoba
2 hodiny100kč
4 hodiny150kč
Vedlejší sezóna
duben,květen,červen,září,říjen
Osoba
2 hodiny80kč
4 hodiny130kč

Letní tubing

Plastové tuby Vás bezpečně provezou několika klopenými zatáčkami až do cíle.

Tato letní atrakce je vhodná jak pro děti od 6 let tak pro dospělé.

 • 136 m dlouhá tubingová dráha
LETNÍ TUBING OSOBA
1 Jízda40kč
5 Jízd140kč
7 Jízd170kč
10 Jízd210kč

POLSKO

Vodní park Tropikana

Karpacz Hotel Gołębiewski Tadeusz Gołębiewski, ul. Karkonoska 14, 58-540 Karpacz (směr Pomezní Boudy – Kowary)

Vzdálené 30 km od Horského Hotelu Javor

Otevřeno každý den v 8.00 – 21.00 hod

tropikanabaseny_2_350x233
tropikanajacuzzi_1_350x233

Bazény

 • sportovní bazén z 5 dráhami
 • rekreační bazén s vlnou, bazén s vodní a vzdušnou masáži, brouzdaliště pro dětí s teplou vodou a pískovištěm, bazén řeka, letní a zimní bazén s vodní masáži
 • v letním období: sportovní bazén, vodní kaskáda, brouzdaliště s pískovištěm, slunci vystavená terasa s pohledem na hory (s lehátky) a hřiště pro plážovou odbíjenou
 • „cibule” a 3-kolejní

Sauny suchés vůni alpských bylin, eukalyptu a kosodřeviny

Parní sauna

Solná jeskyně, Ledová jeskyně

Solankové odpařovací zařízení

Posilovna

Ceník

 • dospělí 30 PLN/ 1,5 hodiny
 • děti mladší 12 let – 15 PLN/ 1,5 hodiny, děti mladší 4 roky vstup zdarma

Aquapark Sandra

Obrońców Pokoju 3, 58-540 Karpacz

Z Pomezek pojedete směr Kowary (asi 14 km), v Kowarech odbočíte na Karpacz. Při vjezdu do Karpacze uhnete vlevo (směr kostel Wang) a asi po 1 km druhá možná odbočka vlevo k hotelu SANDRA.

Vzdálené 30 km od Horského Hotelu Javor.

aquapark-sandra_350x233
aquapark-sandra_2_350x233

Najdete zde krásnou moderní budovu, ve které Vás čeká vodní dobrodružství v aquaparku Sandra. Spousta vodních atrakcí dozajista zaujme nejen děti, ale i Vás – vodní svět, bazény, jacuzzi (35°C), umělé mořské vlny, vodní řeka, sauna, pára, sněžná jeskyně. Nechybějí ani masáže nejrůznějších typů včetně reflexní, kyslíkové a bahenní.

Ceník

Dopoledne

 • dospělý 1 hodina 18 Zl, 2 hodiny 30 Zl, 3 hodiny 40 Zl
 • dítě 3-7 let 1 hodina 14 Zl, 2 hodiny 25 Zl, 3 hodiny 30 Zl

Odpoledne

 • dospělý 1 hodinu 25 Zl, za 2 hodiny 40 Zl, za 3 hodiny 40 Zl
 • dítě 3-7 let 1 hodinu 19 Zl, 2 hodiny 30 Zl, 3 hodiny 35 Zl

Celodenní vstup je pro dospělé 55 Zl a pro děti 40 Zl. Vodní svět je otevřen od 8 hodin do 21 hodin každý den.

Možná platba kartou.

Park miniatur památek dolního slezska

Kowary, ul. Zamkowa 9 (směr Pomezní Boudy), vzdálené 20 km od Horského Hotelu Javor

park-miniatur-kowary_350x233
park-miniatur-kowary_2_350x233

Modely památek Dolního Slezska můžete obdivovat denně od 10:00 do 18:00 hodin. V nejkrásnějších místech Parku jsou pro Vás připraveny lavičky s výhledem na rybníček s vodotryskem. Z  modelu Menší Baziliky v Křešově zní hudba Johana Sebastiana Bacha, model zámku Książ představuje zmenšeninu největšího – sto metrů dlouhého dolnoslezského zámku. Květinová výzdoba a proutěné sochy dotvářejí pohádkovou atmosféru.

Vstupné:

  • Dospělá osoba – 19zł
  • Mládež do 14-18 let – 16zł
  • Děti do 14 let – 15zł
  • Senioři, studenti a postižení – 17zł, osoby menší než jeden metr – vstup zdarma
  • Vstup je možné zaplatit také v českých korunách.
  • Parkování, toaleta, průvodce a fotografování jsou zdarma.

Prohlídka probíhá v jazyce polském, českém, anglickém, německém a ruském.

Vzdálenější výlety

ZOO Dvůr Králové – Afrika v srdci Evropy

Vzdálenost od hotelu je cca 40 km.

ZOO Dvůr Králové je unikátní zoologická zahrada zaměřená především na faunu Afriky. Ing. Josef Vágner CSC podnikl mnoho cest na černý kontinent a dovezl významnou sbírku savců, ptactva a plazů. Počtem chovaných zvířat je Dvůr Králové největší zoologickou zahradou u nás. Klasickou procházku můžete doplnit o výlet safaribusem a pozorovat zvířata, který žijí volně v areálu. Vaše děti jistě uvítají zoo vláček. K vidění jsou externí výběhy i uzavřené pavilony včetně vodního světa plného ryb, obojživelníků a plazů.

ZOO Dvůr Králové otevřela jediné lví safari ve střední Evropě.

Celkem je v ZOO Dvůr Králové v současnosti k vidění devět lvů.

Lvy je  možné pozorovat i bez auta. Celý areál je uzpůsoben tak, že do něj dobře vidí i pěší návštěvníci. Zpevněnou stezkou ve svahu mohou buď vystoupat k pavilonu lvů, kde je od šelem dělí jen sklo, anebo se vydat na dobrodružnou vyhlídku z nového lanového hradu, jehož některé věže jsou postaveny přímo ve velkém výběhu pro lvy.

zoo-sloni_350x233
lvi_safari_350x233

Ceník – jarní a podzimní sezona

  • Dospělí 175 KčSnížené vstupné 110 Kč
  • Dětské (2-4 roky) 50 Kč
  • Rodinné vstupné 510 Kč
  • Pes 100 Kč
  • Děti do 2 let ZDARMA

Zámek Ratibořice a Babiččino údolí

Celá krajina Babiččina údolí a zámku Ratibořice je ideální pro poklidnou dovolenou v letním i zimním období. V létě na Vás čeká malebná krajina se zvlněným podkrkonošským terénem, která je výborná pro pěší turisitiku a jízdu na kole. V zimě na Vás čekají bežky, podkrkonošské vleky nebo blízké Krkonoše.  Objevíte zde známá místa z knížky Boženy Němcové „Babička“,  jako je Ratibořický zámek, mlýn nebo Staré Bělidlo. Často se zde pořádají rozmanité kulturní akce, které se hlásí k odkazu Babičky. A taky zde uvidíte oživené postavy z románu – Barunku, pana mlynáře, Babičku nebo dokonce slavné čtyřnohé přátele v podání Sultána a Tyrla.

babiccino-udoli-v-ratiboricich-02_350x233
babiccino_udoli_01_350x322

Jak se k zámku Ratibořice dostanete

Zámek Ratibořice je dostupný autem, parkoviště před zámkem. Můžete využít linkové autobusy, které v letní sezóně přijíždí až před zámek. Autobusy mají zastávku před vlakovým nádražím v České Skalici a na náměstí. Pěšky je zámek přístupný po červené turistické značce z České Skalice – délka trasy cca 2 km.

Vstupné

  • I. Malý okruh –  plné vstupné 70 Kč, zlevněné 40 Kč, senioři 60 Kč rodinné vstupné 200 Kč.
  • II. Velký okruh – vstupné 90 Kč, zlevněné 50 Kč, senioři 70 Kč rodinné vstupné 250 Kč.

Otevírací doba

  • Leden – Březen zámek uzavřen ( v pracovní dny lze telefonicky objednat prohlídku pro skupinu min. 10 osob)
  • Duben 10 – 15 hod. (soboty, neděle a svátky, ve všední dny pouze na objednání)
  • Květen a Červen 10 – 16 hod. (úterý – neděle)
  • Červenec a Srpen 9 – 17 hod. (pondělí – neděle)
  • Září 10 – 15 hod. (úterý – neděle, ve všedních dnech v každou celou hodinu)
  • Říjen 10 – 15 hod. (soboty, neděle a svátky, všední dny pouze na objednání)

Autocamp Svatá Kateřina – Chotěvice

Rekreační zařízení (40 km od hotelu) se nachází na samotě v překrásné podkrkonošské přírodě, obklopeno zdravými lesy.

autokemp-chotevice_350x233

Nabízíme Vám celoroční provoz:

  • v zimě: sáňkování, bobování, bruslení, běžky
  • v létě: turistika, koupání, výlety, cykloturistika

K dispozici je rekreační areál o rozloze 2,5 ha, hřiště na volejbal, nohejbal, kuželky, houpačky, pískoviště, prolejzačky, rybník 0,75 ha – koupání, lodičky, sauna, můžete také využít herny st. Tenisu. Zajezdíte si na hodných velbloudech (s odborným dohledem).

Nájdete nás taky na:

Napsali o nás klienti

Vše luxusní jako vždy ☺️👍 

Lenka Němečková – 27.7.2021

Děkujeme a doporučujeme !!! Velmi vstřícný hotel pro děti !! Výborné jídlo a příjemný animační program obzvláště dekujeme obsluze která je neuvěřitelně trpělivá .Pokoje jsou menší ale perfektně čisté a denně uklízené .Děkujeme moc

Lucie Dobruská – 28.2.2020

Nádherně strávené jarní prázdniny! Hotelu není co vytknout, naopak!!! Super poloha, super jídlo, vstřícný personál, veliká nabídka služeb, animační program pro děti a to vše za rozumnou cenu. Vážně vše na 1* 😍

Martina Perglerová – 11.2.2020

SKVĚLÉ SKVĚLÉ SKVĚLÉ!!!

Byli jsme s rodinkou a přáteli na svatomartinský víkend a odjížděli jsme NADŠENÍ!
V hotelu je velice útulné, příjemné a čisté prostředí, spousta vyžití pro děti, skvělé jídlo a hlavně úžasný, ochotný a milý personál

To nejlepší v bodech:
– animační programy pro děti v ceně pobytu
– opravdu skvělý a vstřícný personál, nic není problém, vše zařídí
– vynikající strava – bohaté snídaně, chutné obědy a večeře, osobně jsem velmi ocenil možnost veganské stravy, kterou mi domluvili bez mrknutí oka a bylo to výborné (což bohužel stále nebývá zvykem )
– úžasně pohodlné postele a matrace
– příjemný bar a prostor pro posezení
– krásný výhled a okolí

Hotel dávají majitelé průběžně „dokupy“, takže pokoj je v současné chvíli takový mix nového a starého, ale to vůbec nevadí, protože i tak je tam útulno a čisto. Personál je opravdu neuvěřitelný, snaží se vyjít vstříc s každou drobností a to vše s profesionalitou a úsměvem. Děti tady budou jako v ráji, vy se o ně nemusíte bát a můžete si odpočinout… Co víc si přát Takhle to vypadá, když někdo ví, co dělá a proč to dělá. DÍKY

Kristian Tomala – 25.11.2019

ochotu personálu, velmi příjemné prostředí, velký výběr jídla, aktivity pro děti přímo u hotelu

Hanka Žítková Šimonová – 8.11.2019

Hotel Javor je umístěn v krásném prostředí Malé Úpy a jeho pokoje umožňují pěkný výhled do údolí. Personál super, od objednání rezervace přes číšníky a animátory, všichni moc milí. V okolí hotelu je mnoho vyžití pro děti. Procházky přírodou, vláček, dětská hřiště, koutky, animační programy, herní krajina Pecka, v dojezdové vzdálenosti Stezka korunami stromů. Chválíme i kuchaře, jídlo je dobré, je vidět, že se opravdu snaží. Jediné, co hotelu vytknout je čistota v pokojích, tam to chce skutečně přidat i v dětských koutcích. A dále příliš nízké matrace. Koupelny by chtěly renovaci. Celkově jeden z nejvíce baby friendly hotelů. Doporučujeme zejména pro rodiny s dětmi

Tereza Kohútová – 17.6.2019

Jen samá pozitiva!O nic se nemusíte starat,mnoho personálu Vám se vším pomůže. Strava nemela chybu!V hotelu půjčovna lyží, saní atd.U hotelu vlek pro děti.Všichni byli moc milý. Děkujeme za příjemně strávené dny,určitě se budeme vracet.Mohu jen doporučit!

Barbora Mäsiarová – 21.2.2019

Super dovolená na hotelu👌

Marek Jaš – 5.2.2019

Nepochopím jedinou negativní recenzi.Vzhledem ke svým bohatým zkušenostem z oblasti cest.ruchu mám s čím srovnávat.Celkový dojem?Úžasná zimní dovolená. Dokonalé prostředí i služby hotelu. Čtyřlůžkový pokoj s terasou bez výtky.Výběr a strava výborná.Při jakékoli neshodě se projevil personál velice ochotně👌Samotný pan ředitel pomohl, když bylo potřeba.Dcerka se naučila lyžovat díky snaživému instruktorovi Pepovi.Bonusem jsou každodenní animační programy pro děti (malování na obličej, výroba triček, karneval atd.) a venkovní vířivka pod širým nebem.Nemám ve zvyku se vracet na již navštívená místa, ale do hotelu Javor se 100% vrátíme.

Mirka Kohutová – 5.1.2019

Můžu jen a jen doporučit👍personál vstřícný a milý,hotel pěkný,čistý,jídlo dobré,byli jsme maximálně spokojení!👍a pro rodiny s dětmi jsem neviděla nic lepšího,super😉

Family-friendly · Dobrá pokojová služba
Veronika Kozová – 3.1.2019

bylo to super,radi se vratime

Jana Havelková – 6.11.2018

Tak to bylo super. Ubytovani, jidlo a hlavně animační programy pro děti byly super. To se náš malý při nich tak odvazal, že jsem to ještě u něj neviděl. Prostě paráda a doporučuji všem s dětmi. Místní animator je skvělý a opravdu se snaží pro děti udělat maximum.

Tomas Mikota – 6.10.2018

je tady krásně. milá obsluha a výborná pizza

Marie Dufková – 30.9.2018

Spokojenost! úžasný personál,dobré jídlo. Vše na 1* 🙂

Veronika Afonso – 9.8.2018

Hotel super rádi se k vám vracíme.

Vondráčková Nikol – 3.5.2018

Luxusní jídlo, přátelský personál k dětem, všude čisto a navoněno. Přijedeme určitě zas !!!UU

Husáková – 8.4.2018

Dnes jsme se vrátili z víkendového welness pobytu.Naprostá spokojenost, úžasný, vstřícný a milý personál i k dětem, spousta výborného jídla, maximální využití všech slibovaných služeb a jako bonus luxusní počasí. Děkujeme a doporučujeme dál Elousek maminka a švagrová �

Marcela Husáková – 8.4.2018

Dnes jsme se vrátili z hotelu, kde jsme strávili týden krásné zimní dovolené s dětmi. Náš tříletý syn začal lyžovat a velké dík patří instruktorovi Pepovi, který byl skvělý! Velkou pochvalu dostává úžasné jídlo, které nám bylo podáváno. Už teď se těšíme zase k vám v létě

Lucie Vrtišová – 17.3.2018

Jedním slovem vše báječné, děkujeme……

Helena Škrobáčková – 5.2.2018

Krasne prostředí příjemný personál výborné jídlo. …vše perfektní

Ilona Wendy Novaskav 4.12.2017

Top destinace pro pobyt s dětmi.

Jitka Kadrmasová – 18.11.2017

Jediné místo, odkud se může vrátit zrelaxovaná i maminka od kupy dětí. � Děkujeme za příjemných – teď už bohužel uplynulých – několik dnů.

Markéta Prunerová – 8.9.2018

Taky nikam moc nepíšu recenze, ale tady musím. Právě jsem se od Vás s dcerou vrátila a chci poděkovat za krásný pobyt… Kuchyně výborná, personál i obsluha také super, hlavně za jejich trpělivost s dětmi, protože to byl někdy cirkus . Krásná příroda kolem a opravdu doporučuji pokoj s terasou, je to vážně úžasný výhled. Jen ještě na příště pořiďte turistické vizitky . Věřím, že se k Vám určitě vrátíme celá rodina. Ještě jednou velké DÍKY.

Petra Sedláčková – 7.9.2017

Skvělý hotel pro rodiny s malými dětmi. Krásná lokalita, nádherný výhled z rodinného apartmánu, skutečně baby friendly hotel ve všech ohledech, krásný animační program, skvělé hřiště se spoustou atrakcí, příjemný bazén. Všude čisto, uklizeno, krásná výzdoba, profesionální servis v restauraci, chování na úrovni veškerého personálu. Velkou pochvalu si zaslouží gastronomie, vše z čerstvých surovin, zkrátka super. Už se moc těšíme, až se sem vrátíme.

Daniela Chodova Donatova – 18.8.2017

Jako poměr cena/výkon super. Byli jsme na víkend se 3 dětmi. Zázemí pro děti je opravdu skvěle. Místo klidné, jídlo moc dobré. Byl to fakt prima víkend.

Lucie Ševčíková – 24.7.2018

Normálně nikam hodnocení nepisi, ale sem musím!! Jestli přemýšlíte kam na dovolenou s dětmi tak rozhodně sem!!! Bylo tam krásně!! Všichni neskutečně milý!! Jídlo a vyžití pro děti super!!! Určitě pojedeme znovu!! Ani se nam nechtělo domu…

Bára Bendová – 9.7.2017

Hotel je pro rodiny s dětma naprosto úžasný. Zrovna jsme se vrátili z týdenního pobytu. Personál nejlepší,všichni moc milý od pani na recepci po uklízečky. Vyžití pro děti každého věku o těch našich jsme ani nevěděli 😉 Jídlo moc dobré, chutnalo nám i dětem, snídaně perfektní výběr. Za nás maximální spokojenost!!! Určitě se vrátíme …

Barbora Langová – 8.7.2017

Děkujeme za báječný pobyt. Krásné prostředí a perfektní milá obsluha. Skvělý číšník výborně točil i pivko bez pěny (mnou oblíbeného čochtana). Báječná vířivka, infrasauna a čisté útulné pokoje. Všem Vám moc děkujeme. Vždycky je to v lidech. Tam kde jsou lidé milí a příjemní se člověk rád vrací. Jste jedničky a ještě jednou díky. D. Vok.

Dan Dek Vok – 19.6.2017

Úžasně milý personál,pokoje čisté s nádherným výhledem,velký výběr jídla.K tomu pohádková krajina.Rádi se sem vracíme!

Martina Rybářová – 6.6.2017

Dekujeme za krasnou dovolenou. Krasne prostředí, parádní vybavení i služby. S rok a půl starym mimčem nám u Vás nic nechybělo. Skvělá kuchyně. Okolo hotelu spoustu vyžití právě pro prcka. Skvělé místo pro start na výlety. Budeme Vás určitě doporučovat a rádi se vrátíme!

Lenka Smolová – 5.6.2017

Doporucuji tento hotel. Skvely jidlo a prijemna obsluha.Moc se nam.libilo,urcite se k vam radi vratime.

Daniela Kaštánková – 4.6.2017

Nerada píši jakékoliv recenze, ale zde musím . Hotel Javor se prezentuje jako babyfriendly hotel a to taky do posledního puntíku je. Neskutečně milý a ochotný personál. Není co vytknout a již teď hledám v diáři volný termín pro další návštěvu.

Michaela Fraňková – 23.5.2017

Jídlo,ubytování i personál super určitě doporučuji

Pepino Joska – 21.5.2017

Hotel je umístěn v pěkné lokalitě s výhledem na údolí. Stravovaní bylo výborné a na výběr bylo ze dvou jídel takže si jistě každý vybere to své. Co se týče obsluhy tak musím říct že jsou excelentní co se přání,požadavků týče vše se pokusili zařídit. A výbava pro děti? Jednoduše za 1*. Dětská hernička pro děti,výtvarná dílnička,pouštějí pohádky,byl i karneval a jiné různé animační programy. Takže děti se jistě nudit nebudou. Ještě mají vybavení jako postýlky,přebalovací pultík,rychlovarná konvice na ohřátí vody,lednice na případné příkrmy atd. Takže tento hotel je opravdu Babyfriendly pro děti.Velké DÍKY patří obsluze Davidovi,Majdě a dalším které nevím jak se jmenují. Ještě jednou díky. Byly jsme nad míru spokojeni a rádi se zase k Vám vrátíme. Takže hotel vřele můžu doporučit.

Peťula Sedláčková – 25.4.2017

Dnes jsme se od vás navrátili zpátky domů…Ač neradi….Jste super hotel,plný skveleho personálu vynikající kuchyně,o vřelosti k dětem a přístupu k ubytovaným ani nemluvim….Rádi se k vám opět vrátíme…jen by to chtělo trochu poupravit pokoje ( hlavně ty tvrdé postele) 😉 Ještě jednou obrovské díky

Lucie Počtová – 14.4.2017

Děti se zde naučily krásně lyžovat. Ondra byl úžasný instruktor, vřele doporučujeme. Vše je tu pro děti vynikající.

Sal – 17.2.2018

Děkujeme za krásný pobyt, je to tu vše super. Moc rádi se sem zase podíváme.

Bláhovi a Salačovi

Děkujeme za krásnou dovolenou, i počasí nám nakonec vyšlo. Nakonec i přes zranění jsme si to tu užili :) Vše na 1

Zámišová

 Jednim slovem SUPER…jidlo, pokoj, personal, vyziti pro deti…vsechno skvele. Jedina vada na krase – pocasi! Byl to snad nejosklivejsi tyden letosni zimy. � Ale verim, ze kdyby toto mohl hotel Javor ovlivnit, bylo by i pocasi skvele!!!� Dekujeme. Iveta s rodinou.

Iveta Adámková – 25.2.2017

 dobrý hotel a ještě lepší starající personál hlavně o děti :-) :-) :-) 11.2.-18.2.2017 hezká dovolená :-) :-)

Petr Polesný – 25.2.2017

 Děkuji za naprosto úžasný týden u vás v Krkonoších a ve vašem hotelu.Byla jsem maximálně spokojená se vším.Hlavně to okolí bylo úžasné počasí na objednávku luxusní :-).Určitě se k vám vrátím, byla jsem maximálně spokojená.Obsluha příjemná dávám 100% :-) :-)

Pavlina Ivanová – 3.2.2017

 Pro rodiny s dětmi ideální,animační programy byly fajn.Jidlo výborné! Čisto na pokojích.

 

Monika Vacatello – 22.1.2017

 Byli jsme už podruhé, poprvé na jaře a teď v zimě i s malým 5měsíčním miminkem, právě pro to perfektní zázemí pro děti. Ocenili sem také večerní program pro staršího synka, kdy dem se mohli věnovat miminku.Ideální pro rodiny s detmi, mohu jen doporučit

Veronika Kubová – 19.1.2017

 Naprosto uzasna zimni dovolena, ubytovani, jidlo,personal jsou TOP!! vubec se nam nechtelo domu. Radi se zase vratime. Dekujeme za uzasnou dovolenou❄🌨 a to jidlo ,naprosta pecka!mnam

Jana Němcová – 18.1.2017

 Poprvé jsme Javor navštívili s 8 měsíční dcerkou na jaře a dnes již 16m v zasněženém lednu. Vždy perfektní jidlo, personál milý a vstřícný, pokoje čisté . Určitě mohu říct, že celkově kvalita je mnohem vyšší než cena, kterou zaplatíte. Dva super koutky na hraní, venku krásné hřiště … Prostě kdo přemýšlí jestli ano- za nás ano, my se zase vrátíme. A všem v hotelu moc děkujeme.

Lucie Nepovím – 18.1.2017

 Troufám si říct že po dlouhé době jsem navštívil něco skvělého.

Jaroslav Rosa – 12.1.2017

Perfektní hotel na léto i zimu. Super personál a bezvadné jídlo. Určitě se rádi vrátíme

Michal Lattner – 9.1.2017

 Vcera jsme se vratili jiz z naseho 2.silvestrovskeho pobytu. Opet jsme byli moc spokojeni! Letos jsme navic vyuzili i instruktora lyzovani, se kterym jsme byli moc spokojeni. Velike diky POMERANCI! Oba synove z nej byli nadseni

Petra Slavíková – 4.1.2017

 Musím pochválit personál. Animační programy pro děti paráda. Jinak chceme moc pochválit a poděkovat (LYŽAŘSKÁ A SNOWBOARDOVÁ ŠKOLA BLUEHILL) l Martinovi S, který naučil naše děti na lyžích a to během 4 hodin. Ještě jednou děkujeme Martine.!

Koko Jambo – 30.12.2016

 Skvělý! Pro rodiny s dětmi je to nejlepší dovolená! Na To jak tam vařili, nezapomeneme asi hodně dlouho! :-) Opravdu můžu doporucit!

Zuzana Klierova – 22.12.2016

 Dnes jsme se z hotelu vrátili domů, vůbec se nám odjíždět nechtělo. Při příjezdu od paní recepční vše vysvětleno a ukázáno. Personál úžasný, jídlo vynikající, super podmínky pro děti. Nikde jsme nezažili tak vstřícné chování od celého personálu hotelu,bez výjimky. Jedním slovem UZASNE!!!!! V únoru se tam chystáme znovu na celý týden. Už teď se moc těšíme.

Věruška Pozníčková – 28.11.2016

 Bylo to skvele.vyborne jidlo.skvela zabava pro deti.a krasna priroda.vsem doporucuji

Žaneta Hepnarová – 28.10.2016

Skvělý hotel, ideální pro rodiny i s hodně malými dětmi, bezvadně vybaven, včetně přebalovacího pultu, kojenecké vody… Ochotný personál.
Super restaurace, vyjdou vstříc i vegetariánum a bezlepkou. Určitě se sem vrátíme.

Tereza Bezoušková – 7.10.2016

Děkujeme za krásný pobyt. Úžasný personál! Naše Leontýnka byla nadšená! Rádi se vrátíme!

Lenka, Leoš a Leontýnka

Rodina Brodských – 26.2.-5.3.2017

Děkujeme za krásný pobyt, výborné jídlo – kuchaři patří velká 1*

Snad se zadaří zase příští rok.

Rodina Policová – 25.2.-4.3.2017

Bylo to tu moc hezký, už jsme tu byli po třetí a pomeranč se nezměnil! :) Příště přijedeme zas! :)

Kája a Verča

Liškovi – 18.2.2017

Děkujeme za krásný týden na horách, všichni jsme se naučili lyžovat. Příští rok se vrátíme.

Jana, Kája, Kačka, Vojta, Áďa, Mařenka, Martinka, Evelin, Adam, Míša a Eva

Děti z MŠ U Rumcajse – 28.1.-4.2.2017

SUPER DOVOLENÁ

Moc se nám tu líbilo, je škoda, že tu nemůžeme být dýl. Moc děkujeme Martinovi, že mě naučil pár triků jak správně lyžovat a mého bráchu Lukáše i dokonce lyžovat ale dobře. Letos jsme v pokoji 310. Konečně lyže na lyže a když někdo spadne, tak se nevzdává!!

Všechno nejlepší v novém roce 2017 přejí Kaliankovi

Kaliankovi – 15.-19.1.2017

Děkujeme za velmi příjemný pobyt, milí personál, výborné jídlo a příjemné pokoje. Doporučujeme rodinám s dětmi a sami ještě přijedeme.

Hezké Vánoce a štěstí v Novém roce.

23.12.2016

Chtěli bychom mooc poděkovat za krásný pobyt na Vašem hotelu Javor, kde chválíme milý a vstřícný personál, dobré jídlo a pěkné pokoje. Nejvíce si tu na své přišly mé děti Adámek a Lucinka, které už se opět těší na návstěvu Vašeho hotelu!

Děkujeme Žírkovi z Chebu a babička Ilonka z Brna

 

19.11.2016 – pokoj č. 211

Moc děkujeme za krásný prodloužený víkend a vstřícný přístup!

Romana + Petr + Eliška + Péťa + Anežka – 30.9.-3.10.2016

Děkujeme za krásný pobyt va Vašem krásném hotelu. Příjemný personál a starost pana šéfa o své klienty nás tak potěšila, že se v brzké době opět těšíme na návrat.

 

Zoufalky z České Lípy – 18.9.2016

Děkujeme za příjemný pobyt. Všichni jste byli milí, usměvaví a v pohodě. Přejeme Vám pohodové dny.

Eliška, Kryštof a Damiánek

Kostkovi – 21.8.2016

Děkujeme za krásný pobyt od 30.7.-6.8.2016. Moc jsme jsi to užily i když bylo špatné počasí. V zimě se rádi vrátíme s budeme se těšit.

Pokoj 403

Iva, Marek a Emmička Moučkovi – 6.8.2016

Celému kolektivu hotelu Javor, moc děkujeme za krásnou dovolenou. Moc se nám tu líbilo, hlavně programy pro děti. Je vidět, že rozumíte dětem a víte co se jim líbí. DĚKUJEME!!!

Sofie, Filip a babička s dědou

Zikanovi

Léto r. 2016

13102847_1762975997270715_8311416203392276559_n Všem doporučujem rodiné a pohodové,vše přisbusebené dětem,výborné stravováni,milý a vztřícný personál a pan šéf se osobně stará o pohodu svých hostů. Moc děkujeme

Lenka Chloudová – 17.9.2016

13001179_1127129370652365_8564074951322748699_n Úžasná letní dovolená , velmi milý usměvavý a ochotný personál. Už se moc těšíme až tam pojedeme v zimně.

Lenka Brožková – 12.8.2016

14563505_1054829854633641_7048600919865418188_n Úžasné prostředí, přátelská obsluha, nejvíce musím pochválit kuchyň. Málokterý hotel mě takto potěšil. Z pobytu mám skvělý dojem, rád si pobyt zopakuji. !

Jan Novák – 15.9.2016

13335842_10209817766743315_7682328219602677782_n Dlouho jsem se nesetkala s tak příjemným personálem. Jste všichni skvělí, jen tak dál :-)

Han Ka Zerzáňová – 17.6.2016

13417493_10208696530585947_8674594439258356554_n Opět skvělá dovolená! Velmi doporučujeme! Výborný hotel, sympatický personál, přátelská atmosféra, dobré jídlo, perfektní animační program, interiér i okolí hotelu jsou uzpůsobené pro děti, které si díky tomu pobyt vyloženě užívají. Moc děkujeme!

Monika Kuciel – 2.7.2016

14563563_10202260465870526_6166527438022135042_n Hotel jsme se synem navštívili již dvakrát. Loni na podzim a tento rok v květnu. Úžasný personál, výborná kuchyně, úžasné okolí. Není co vytknout.

Terezka Knotková – 5.6.2016

10485309_10202522304888486_8953331844004341776_n Již potřetí a tentokrát rovnou na celý týden! Už teď vím,že mohu napsat SUPER DOVOLENÁ,jako vždy maximální spokojenost

Daniela Mrázová 20.8.2016

179832_194541550556689_7291263_n Maximální spokojenost se vším co jsme na hotelu vyzkoušeli. Pro rodiny s dětmi je to nejlepší volba!! Skvělý animační programy, skvělý personál.
Děkujeme za vše.

Lukáš Čermák 29.7.2016

14568076_1453586231337400_1216032412591749000_n Skvělý hotel, ideální pro rodiny i s hodně malými dětmi, bezvadně vybaven, včetně přebalovacího pultu, kojenecké vody… Ochotný personál.
Super restaurace, vyjdou vstříc i vegetariánům a bezlepkou. Určitě se sem vrátíme.

Tereza Bezoušková – 7.10.2016

13263828_10208253555130272_6867659139869623072_n V první řadě musím pochválit a vyseknout poklonu personálu. Ve spoustě restaurací se tváří personál otráveně, jenom vidí přicházet rodinu s dětmi. Zde personál s úsměvem na tváři bravurně kličkuje mezi caparty a ještě má sílu žertovat při vyřizování objednávky.

Druhá věc je stravování. V rámci Silvestrovského balíčku byla pouze možnost plné penze, ke které většinou nemám důvěru a v jiných hotelích se mi často vybavovali zážitky z dětství a školních jídelen a ve finále se pak dojídal jinde v restauraci z klasického jídelního lístku. V tomto hotelu však byla všechna jídla výborná, takže nebyla nutnost jídelák ani otevřít. Měl jsem tak možnost využít večer pouze chuťovky – utopence, hermelín, cibulové kroužky a i z těch jsem byl nadšený. Rozdíl mezi koupenými polotovary jinde a zde vlastními silami připravenými kousky z kvalitních surovin je opravdu znát. Držím palce, ať vám to vydrží a za rok to přijedeme zkontrolovat. :-)

Petasek von Slavik 4.1.2016

14322594_1408848602462808_2925444580419654068_n Skvěle užitý týden se super lidmi a personálem. Vůbec se nám nechtělo domů. Byl tam skvělý personál. Veliké díky Martinovi, Adélce ,Davidovi, Leontýnce.Všem moc děkujeme za skvělý večer u ohně. Výborné jídlo a všude bylo čisto. Hřište, bazén a vířivka super. Příští rok zase přijedeme.
S pozdravem Dáša a Maja
PS: Pozdravujte Martina, Adél, Davida a Domču. Děkujeme

Dagmar Dušánková – 30.8.2016

14581409_10154751330635757_8919817223745158437_n Akorát jsme se dnes vrátili z týdenního pobytu na Javoru a za nás tedy naprostá spokojenost. Náladu mi nezkazilo ani nalomené zápěstí z namrzlé sjezdovky, prostě vše super. Děti si to moc užily a starší syn byl plný dojmů. :) Veškerý personál příjemný a ochotný, zábavné večery pro děcka, výborné jídlo a za mne tedy i v pohodě ubytování (wifi, tv, toaleta + vana, přistýlka, která byla normální postel, čisto), proto nechápu některá hodnocení, kde lidé píšou, že ubytko bylo podprůměrné. Možná by mohlo být luxusnější ve formě nové koupelny, zasouvacích skříní a lépe využitých prostor a já nevím čeho všeho, ale na horský hotel a za peníze, které to stálo, pro mne určitě v pohodě. :))) Určitě se někdy vrátíme. Ještě jednou děkujeme a zdravíme do Malé Úpy :)

Kristina Gaálová – 13.2.2016

13590456_1390347760980900_6592912213646050351_n Dovolená od 6.8.-13.8 2016. Naprostá spokojenost,personál na jedničku, ochotný,vstřícný a vždy vysmátý :D Velké díky do kuchyně,jídlo výborné.Pokoje čisté a útulné.Moc se nám tu líbilo,krásné výlety a příroda.Synátor si to náramně užíval a pozdravuje speeda Davida :D Rádi se sem vrátíme .)Honza,Jarmila a Honzík pokoj 206. PS:A zdravíme Honzu,Janu,Klárku a Melisku z Opavy z pokoje 203 :D

Honza Bady Míka – 20.8.2016

13000203_10206381887690862_2885219130077712389_nPřijeli jsme 11.9.2016, úžasné přivítání, perfektní večeře. Milý personál. Poté co jsme se stali místní raritou (auto nám sjelo po více jak dvou hod od zaparkování do příkopu) ochotná pomoc místního personálu při vyprošťování vozu, bez jeho poškození.
Měla jsem obavy, protože před tímto pobytem jsme měli být ubytováni 3 dny na Větrově, ale tady na Javoru nám všechno zklamání vynahradili. Děkujeme a všem doporučuji

Ljuba Weinarová 12.9.2016

13939605_1494964477184087_4032388108005867433_n Dnes jsme se vrátili z naší dovolené… Jedním slovem… Úžasné… Vůbec se mi nechtělo domů. Skvělý personál…. Veliké díky, Davidovi, Martinovi, Adélce… Bohužel nevím všech jména… Všem moc děkuji za ten servis…. Pokoje čistý, jídlo též dobré… Veliké vyžití pro děti, super animační programy, a to každý den.. A navečer buď nějaká pohádka, karneval, nebo lampiony. Ještě jedna věc, která se mi strašně líbila, a to… Že i šéf hotelu, se sám stará o luxus klientů… Všem doporučuji… Díky moc Andrea s rodinou. Pokoj 410

Andrea Stejskalová Jarošová – 30.7.2016

Dobrý den,

je pravda, že píši po delší době, ale dřív jsem to bohužel nezvládla. Nicméně to nemění nic na tom, že bych ráda touto cestou poděkovala Vašemu celému týmu za skvělou snahu a péči nejen o nás dospělé, ale i o naše děti.
Vaše ochota a úsměvy rozdávané na každém kroku od časných ranních hodin do pozdních večerních, proplétání se neustále mezi spoustou dětiček, kteří běhají po hotelu ať už v jídelně nebo po chodbách. Vytvoření animačních programů pro ně tak aby si rodiče mohli alespoň chvíli odpočinout a načerpat energii. dále děkujeme za skvělé stravování nejen pro děti, ale i dospělé, velké porce. Byli jsme u Vás 4 dny a nestihli jsme se vůbec nudit, zároveň víme, že je mnoho míst, které jsme nestihli nebo nezvládli navzdory nepřejícímu počasí navštívit. Jsem přesvědčená o tom, že se k vám ještě jednou vrátíme a budeme chodit po okolí kde jsme nebyli. Moc děkujeme a vřele Váš hotel doporučuji pro rodiny s dětmi dál. I přes dlouhé cestování k Vám od nás z daleka tj. 5 hodin, protože jsem byla opravdu velmi mile překvapena a nikde jsem tak skvělý hotel upravený pro rodiny s dětmi nenašla.
Přeji hezký den a jsem s pozdravem

Jana Tonhauserová

Jana Tonhauserová

13346829_1791642971055313_1371262173184602576_n   Chceme touto cestou poděkovat celému personálu za příjemný pobyt na letošní „školandě“, vstřícnost a milé jednání po celou dobu pobytu. Poděkování patří také všem, kdo se starali o úžasné snídaně (!!!), obědy i večeře. Děkujeme. Tým ZŠ Žernosecká, Praha

ZŠ Žernosecká, Praha

11026321_1701578623404162_5042892149799757211_n  Dnes jsme se vrátili z týdenního pobytu na škole v přírodě v hotelu Javor. Musíme moc pochválit celý tým pana Petra Vernera, který se po všech stránkách výborně staral o našich 125 žáčků. Ubytování, fantastické jídlo i program s instruktory byly vynikající. Ještě jednou všem děkujeme a zejména panu Vernerovi za skvělou organizaci a jeho ochotu.
Za Základní školu Praha-Lipence Petra Zímová.

Základní škola Praha-Lipence

Děkujeme za krásný pobyt na Vašem hotelu. Velké díky ptří především Vašim instuktorům na lyžování. POMERANČI + ONDROVI, DĚKUJEME, dokázali jste to, co se jiným nepodařilo. Vaše výuka naše prcky tak zaujala, že věříme v jejich budoucí kladný přístup k lyžování. DÍKY

Rodina Páleníkova a Pfefferova – 13.2.2016

1932458_10201427492110560_474619255_nChtěli bychom tímto poděkovat za krásně strávený týden v horách, za výborné ubytování, vynikající stravu a v neposlední řadě za vytrvalou ochotu a vstřícnost veškerého personálu hotelu Javor. Těšíme se opět za rok na skvělé škole v přírodě a lyžařském výcvikovém kurzu!
Děkuji za žáky, učitele a instruktory Základní školy Dolní Beřkovice.

Nikki Basařová – 18.1.2016

12321297_10206999591141956_7519080356876695552_nV první řadě musím pochválit a vyseknout poklonu personálu. Ve spoustě restaurací se tváří personál otráveně, jenom vidí přicházet rodinu s dětmi. Zde personál s úsměvem na tváři bravurně kličkuje mezi caparty a ještě má sílu žertovat při vyřizování objednávky.

Druhá věc je stravování. V rámci Silvestrovského balíčku byla pouze možnost plné penze, ke které většinou nemám důvěru a v jiných hotelích se mi často vybavovali zážitky z dětství a školních jídelen a ve finále se pak dojídal jinde v restauraci z klasického jídelního lístku. V tomto hotelu však byla všechna jídla výborná, takže nebyla nutnost jídelák ani otevřít. Měl jsem tak možnost využít večer pouze chuťovky – utopence, hermelín, cibulové kroužky a i z těch jsem byl nadšený. Rozdíl mezi koupenými polotovary jinde a zde vlastními silami připravenými kousky z kvalitních surovin je opravdu znát. Držím palce, ať vám to vydrží a za rok to přijedeme zkontrolovat. :)

Petasek von Slavik – 4.1.2016

12508997_957557680947537_7364206954232552993_n   Je to tu naprosto dokonale je to skutecne baby frendli hotel. Perfektni pristup pana provozniho, ktery trapci s detma kazdy den, perfektni instruktori!!! Pomeranc predevsim a skvely personal klickujici s usmevem mezi malymi detmi. Dekujeme obsluze baru za pratelske jednani a jiste budeme jezdit i nasledujici roky

Andrea Andy – 6.2.2016

11246033_10202794793430439_5956545258285734562_n  Nádherný hotel, ochotný personál, výborná kuchyně spíše pro rodiny s dětmi ale i ve dvou s přítelkyní se nám tam líbilo :-).

Honzin Dušek – 18.1.2016

1932458_10201427492110560_474619255_n  Chtěli bychom tímto poděkovat za krásně strávený týden v horách, za výborné ubytování, vynikající stravu a v neposlední řadě za vytrvalou ochotu a vstřícnost veškerého personálu hotelu Javor. Těšíme se opět za rok na skvělé škole v přírodě a lyžařském výcvikovém kurzu!
Děkuji za žáky, učitele a instruktory Základní školy Dolní Beřkovice.

Nikki Basařová – 18.1.2016

12321297_10206999591141956_7519080356876695552_n  V první řadě musím pochválit a vyseknout poklonu personálu. Ve spoustě restaurací se tváří personál otráveně, jenom vidí přicházet rodinu s dětmi. Zde personál s úsměvem na tváři bravurně kličkuje mezi caparty a ještě má sílu žertovat při vyřizování objednávky.

Druhá věc je stravování. V rámci Silvestrovského balíčku byla pouze možnost plné penze, ke které většinou nemám důvěru a v jiných hotelích se mi často vybavovali zážitky z dětství a školních jídelen a ve finále se pak dojídal jinde v restauraci z klasického jídelního lístku. V tomto hotelu však byla všechna jídla výborná, takže nebyla nutnost jídelák ani otevřít. Měl jsem tak možnost využít večer pouze chuťovky – utopence, hermelín, cibulové kroužky a i z těch jsem byl nadšený. Rozdíl mezi koupenými polotovary jinde a zde vlastními silami připravenými kousky z kvalitních surovin je opravdu znát. Držím palce, ať vám to vydrží a za rok to přijedeme zkontrolovat.

Petasek von Slavik – 4.1.2016

298956_2206925445169_1700665_nSvatomartinské hody v Krkonoších v hotelu Javor – děkujeme všem za tento výjimečný pobytový a kulinářský zážitek. Kuchyně vynikající, husička neopakovatelná, ochutnávka moravských vín výborná. Přijeli jsme sice bez malých dětí, ale o všechny jiné děti postaráno na jedničku s hvězdičkou, o nás také, zkrátka – nikdo není opomíjen, o všechny se personál perfektně postará. Přijedeme zase o Vánocích, i s prarodiči, kteří neodolali, těšíme se všichni na pobyt. Kolem nádherná příroda, pořád je co objevovat. Děkujeme, moc jsme si odpočinuli. Majerovi s kočkou Tínou
P.S. kocourkovi Mikešovi přejeme brzké uzdravení z pádu ze stromu, určitě se všechno zahojí.

Marcela Majerova – 17.11.2015

Strávili jsme v hotelu pět dní. Vše v pořádku,ochotný personál,skvělá kuchyně. Jen bohužel moc pobíhajících dětí na náš vkus. Nicméně příští rok se vyhneme víkendu a bude to dokonalé…

Eva Homolková – 14.9.2015

Právě jsme se vrátili z pobytu na 3 noci, s kamarádkou a 3mi dětmi (16m, 2r, 5r). Hotel je výborný, překvapila nás ochota a pochopení personálu, všichni byli strašně milí, naprosto skvělá a chutná kuchyně, snídaně obrovský výběr.. Hotel má celkem 4 dětské koutky – 2 uvnitř, 2 venku takže pro pobyt s dětmi super. Hotel má animační programy, které jsme vzhledem k věku dětí nevyužili, ale třeba i proto stojí za to se na hotel minimálně ještě jednou vrátit. Za nás 1*. Moc děkujeme a doporučujeme dále ! Emotikona smile Pokoj č. 407+408

Lucka Kocmanová – 23.9.2015

Včera jsme se vrátili z pobytu v hotelu Javor. Prožili jsme zde nádherný týden. Pěkné ubytování, na pokoji tekuté mýdlo, ručníky, které nám uprostřed pobytu vyměnili za čisté, dostatek toaletního papíru. Bohaté snídaně, obědy a večeře – výběr ze dvou jídel, vše velmi chutné a veliké porce. Pro zpestření pobytu infrasauna, venkovní vířivka, masážní křesla. Manžel využil i vyhlídkovou jízdu na sněžném skútru. Měli jsme s sebou 14ti měsíčního chlapečka. Hotel je vybaven i pro takto malé děti. Za poplatek je možno zapůjčit postýlku, dětské chůvičky apod. Na chodbě je koš na plenky i kontejnéry na tříděný odpad, 3 dětské koutky, přebalovací pult, lednice a mikrovlnka. Měli jsme s sebou i malého pejska. Vše v pohodě a bez problémů. Jedním slovem spokojenost. Personál velmi milý a příjemný. Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se o nás starali. Určite se k vám rádi zase vrátíme. Valachovi, K. Tyllová a malý Jáchymek

Alena Valachová – 16.5.2015

Dobrý den,dnes jsme se vrátili z Hotelu JAVOR už teď musím říct že se příští rok vrátíme zase,ale tentokrát na týden 4dny bylo málo :-) a musíme to naplánovat aby byl sníh :-)) Obsluha pánská i dámská na jedničku s deseti hvězdičkami :-) jsou moc milý a vstřícní nic není problém :-) slečny na recepci totéž :-)prostě od pana ridiče(který vám vyveze zavazadla i vás k hotelu) po paní na úklid(všude je krásně čisto hračky srovnané pokoje krásně čisté koupelna vyleštěná :-) jako doma :-) je všechno SUPR.program pro děti skvělý,bohužel jsme byli jen na vyrábění masek a večer už jsme nestrašili,naše děti usli již v 19.30 :-) jídlo výborné,snídaně bohaté (sladké věci-bábovka,koláče,lívance,salámy,sýry,pomazánky,párky,polévka,marmelády,nutela,kuličky,musli,ovocný salátek,zeleninka atd.je toho opravdu moc oči by jedli,ale břicho už je plné :-) oběd i večeře (výběr je ze dvou chodů) k obědu je i polévka, my měli plnou penzi.Dělají různé koktejly alko i nealko,akce kavá s moučníkem za 55kč což se mi zdá supr,hlavně velký kus dortíku :-) MOC JSME SI TO UŽILI A ZA TO DĚKUJI VŠEM Z HOTELU JAVOR.RODINA SKOPCOVA.

Helena Skopcová – 25.3.2015

Včera jsme se vrátily z 2denního pobytu v hotelu Javor. Musím říci že jsme si to báječně užily, hotel prochází rekonstrukcí a je to znát. jídelna, bar super. Doufám že se pak vrhnou na pokoje a koupelny, protože ty by potřebovaly vylepšit. :) Jídlo bylo moc dobré, za sebe říkám velké porce. I dětem chutnalo. Snídaňový bufet super. Nemůžu nic vytknout. Měli toho dost na výběr. Výlety v okolí hotelu paráda. Jízda mašinkou se dětem moc líbila. příští rok vyrazíme znovu.

Lenka Andresová – 8.10.2015

Díky za krásný pobyt, který jsme si aktivně užily a rády se ještě někdy vrátíme.

Alena Tihounová a Jiřina Vacková

Včera jsem se vrátili z hotelu Javor :) . Všem můžu jen doporučit. Příjemný personál od Pana provozního až po Paní pokojskou. Hotel je zaměřený pro děti, takže i výtečný relax pro rodiče. Už se těšíme na zimu.

Hana Čermáková